A hosszú tél és az időpontok egyeztetése után végre sikerült újra nekivágni a római határvédelmi rendszernek. Legutóbbi alkalommal egy erősen rabolt római katonai tábort és a hozzá tartozó települést jártuk be az együttműködő fémkeresősökkel.
A Pécsi Tudományegyetemről érkező régészek és hallgatók mellett a Wosinsky Mór Megyei Múzeum (Szekszárd) munkatársai is segítették a munkát, továbbá - a kezdeti nehézségek ellenére - öt együttműködő kolléga tudott eljönni. Összesen hét detektorral dolgoztunk. A nyolc órát meghaladó vizsgálódás eredménye minket is meglepett. Közel száz érmét - főleg késő római bronzokat - és több más leletet sikerült megmenteni az enyészettől és az illegális keresősöktől. Gyakorlatilag a lelőhely nagy részét sikerült átvizsgálni, a legfontosabb helyeken szisztematikusan, többször végigjárva a területet.
A vizsgálat igazi jelentőségét adja, hogy bár régóta ismert lelőhelyről van szó, ilyen léptékű datáló anyagot eddig nem sikerül gyűjteni róla. Fontos továbbá, hogy a közelmúltban végzett geofizikai mérés eredményével is összevethetjük eredményeinket. A szakszerű kutatásnak köszönhetően a lelőhely dokumentációja nagyot lépett előre. Mindez a lelkes együttműködő keresősök nélkül nem valósulhatott volna meg.
A restaurált leletanyag megtekinthető.